Svátek má: Kamila

Zprávy

Velikost textu:

Muslimové jásají: Ve Švédsku vyhráli!

Muslimové jásají: Ve Švédsku vyhráli!

Možná to už někomu dochází, že Evropa zkorumpovaná politickými čachry se v nejbližších letech nezmění. Pokud někdo doufal v zásadní změnu ve Švédsku k lepšímu, bylo to jen zbožné přání, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Muslimské turistky
11. září 2018 - 11:06

Nějaké velké moudré komentáře jsou zbytečné. Fakta jsou tvrdá: Tzv. protiimigrační strana Švédští demokraté v parlamentních volbách prohrála. Má 17,6 % hlasů. Podle blbečků prý posílila svou pozici, se zhruba 18 procenty to je třetí nejsilnější stranou. Že Švédští demokraté posílili je jim platné jako mrtvému zimník.

Nikdo je nevezme do koalice dosavadních pohodlných stran, protože mají málo hlasů. Tečka. Prohráli volby. Tečka.

Závěr pro budoucnost Švédska, ale i západní části EU zní: Voliči nedokázali identifikovat nejdůležitější problém – muslimskou vynucenou migraci. Lidé byli tak zahlceni oficiální populistickou propagandou proti protimigračnímu hnutí, že šli k volbám doslova s momentálně propagandisticky vymytými mozky. To platilo ve Francii, kdy chtěl obsadit prezidentský záchod Macron, to platilo ve volbách, kde Němka Merkelová místo, aby byla odsouzena za vlastizradu, se drží svého premiérského křesla a pod kterým má schovanou záchrannou vestu.

Švédští demokraté neslaví žádný úspěch, ani žádné další protimigrační strany, pokud nezískaly přes 30 % hlasů voličů. Vyhráli migranti.


Vůně status quo

Není vůbec důležité jak jsou Švédští demokrati silnou stranou a jestli o pár procent posílili. Dosavadní strany mohou pohodlně Demokraty převálcovat pomocí kšeftařské koalice líných, aby udržely status quo tak dlouho, jak to půjde.

Četl jsem, že ve Švédsku velmi těsně zvítězila levicová předvolební koalice sociálních demokratů, Levice a Zelených, která v souhrnu získala 40,6% hlasů. Středopravý blok si vyžebral u voličů 40,3 %. Znamená to, že nic jiného, než levicové strany včetně zeleno-hnědých Zelených, budou dál diktovat politiku Švédska. Když jim bude téci do bot, povolají si k politické parlamentní souloží některé z tzv. pravicových stran.

Koalice aneb mafie

V kontextu nesmíme zapomínat, že v Evropě již neexistuje levicová a pravicové politika, ale pouze populistický mix sloganů, který se momentálně líbí všem. Vidíme to i v české politice. Politické strany a hnutí se přetahují o voliče a proto je lanaří na stejné sociální předvolební koblihy.

Tzv. pravice a levice je ochotna se parlamentně pářit, když jim to pomůže zůstat u koryta. Mají stejný cíl – využít ke svým kšeftům orientaci na EU a dosavadní finanční a obchodní toky, které jsou spojeny s politikou.

Pokud jsem někde četl, že druhou nejsilnější politickou stranou ve volbách s 19,8% voličů jsou Umírnění - pravostředová strana, znamená to, že v případě potřeby to jsou spojenci levicové koalice.

Proto pokud kdekoliv v Evropě  nezíská antimigrační hnutí nejméně 30, ale spíše 35 % protimigračních hlasů, nedokáže prakticky nic. Koalice pro status quo to je ve skutečnosti mafie a protimigrační straně nedovolí nic. Ke korytům se protivníci nepouštějí.

Slovo mafie nepoužívám jako módní urážku, ale pouze jako upozornění, že i nejvyšší a nejmocnější politici a vládci byli a jsou jenom bezmocnými lidmi – uzlíčky nervů a provozovateli těla náchylného k onemocněním a iluzím. Byli a jsou mafiány v obecném smyslu slova mafie.

Pokud si odmyslíme gangsterskou verzi slova mafie, lze systém mafie popsat jako organizaci pro poskytování soukromé služby. Takové organizace poskytují služby v prostředí nejistoty, včetně nedůvěry k veřejnému sektoru. Úplně generalizovat tento pohled lze až na politickou činnost. Stranická politika je též klasickou činností podle obecného vzorce tzv. mafie.

V politice se lidé sdružují v prostředí, kde nejdůležitější rozhodnutí jsou prováděna ve skrytu, tedy mimo běžné veřejné projevy politické strany či hnutí. Protože cokoliv mimo mafii (politickou stranu či hnutí) představuje konkurenci a ohrožení. Jedná se vždy a zásadně o velké peníze, tedy o požitky politiků a jejich blízkých.

O tom byly i volby ve Švédsku.

Není naděje

Bohužel, voličům trvá nejméně 10 let od zhoršující se situace, než se v Evropě rozhodnou pro významnější změnu ve své politické orientaci.

Známe to z Česko-Moravska: Proto tak dlouho vydržely u koryta ČSSD a ODS, proto ještě stále oblbují voliče mágové z ANO 2011. Ještě v roce 2018 zhruba 30 % voličů věří, že volit politický klan (tzv. hnutí) ANO je cool.   

K tomu malá poznámka: V Radiožurnálu Českého rozhlasu zaznělo od českého velvyslance ve Švédsku Jiřího Šitlera, že migrační téma hrálo v předvolební kampani velkou roli. „…tradiční strany svou rétoriku pozměnily, a tím vzaly trochu téma Švédským demokratům,“ upozornil velvyslanec Šitler.

Stejné mlžení provádějí i papaláši EU a populisté jako je Macron či Merkelová: Neustále kecat o nelegální migraci, ale prakticky nic nedělat, a doufat, že to nějak dopadne.

Získat nějakých 18 % protimigračních hlasů znamená získat hlasy od lidí, kteří mají s negativními rysy islámské migrace do Švédska již své zkušenosti, a od lidí, kteří přemýšlejí o tom, jak se z negativních indicií dneška stane neblahý zítřek.

Kšeft především

Kolem islámské migrace našlapují agenti jako Merkelová a Macron jemně, skoro vůbec, protože nechtějí naštvat islámské investory ze Saudské Arábie, Kataru a z dalších bohem prokletých islámských zemí. Mohutnými (halasně nevytrubovanými investicemi) si islámští invazní aktéři svazují podnikatelské podhoubí v západní Evropě.

Petrodolarové islámské státy dlouhodobě podporují invazi islámu do Evropy a západní politici  o tom vědí, ale kšeft je kšeft. Z tohoto hlediska nelze podcenit, že švédský zbrojní průmysl je  navázaný na britský zbrojní průmysl a lísá se na islámské zbrojní trhy.

Proto muslimové jásají, že ve Švédsku vyhráli ve volbách, končí komentář František Roček.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)