Svátek má: Josef

Zprávy

Velikost textu:

Ruské bombardéry poblíž Aljašky vyprovázely americké stíhačky

Ruské bombardéry poblíž Aljašky vyprovázely americké stíhačky

Dvojice ruských bombardérů, schopných nést jaderné zbraně, letěly v pondělí večer poblíž Aljašky, asi 100 mil od ostrova Kodiak, píše se na webu FOX NEWS.

TU-95
19.duben 2017 - 03:20

Dva ruské bombardéry TU-95 se pohybovaly asi 280 mil jihozápadně od základny Elmendorf Air Force. Je to poprvé od  nástupu Trumpa na post amerického prezidenta, co Moskva vyslala bombardéry tak blízko USA.

Americké letectvo vyslalo proti ruským bombardérům dvě stíhačky F-22 Stealth, které po boku ruských bombardérů letěly 12 minut, než se ruské bombardéry obrátily a zamířily zpátky na základnu ve východním Rusku.

Minulý týden v Moskvě  Rex Tillerson, ministr zahraničí USA,  řekl, že rusko-americké vztahy jsou na nejnižším bodě.

Zatímco Tillerson byl na návštěvě v Moskvě, tři ruské bombardéry létaly kolem východního pobřeží Japonska, a donutily  japonskou armádu k aktivaci 14 stíhaček. Ruské špionážní letadlo také letělo podél japonského západního pobřeží.

USA nasadí nové stíhačky F-35S až k prahu Putinova Ruska

Naposledy 4.7.2015 ruské bombardéry letěly poblíž USA. Dvojice ruských bombardérů letěla kolem  pobřeží Aljašky a Kalifornie, kde byly 40 mil od Mendocina v Kalifornii.

Tehdy ruský prezident Vladimir Putin blahopřál Baracku Obamovi ke Dni nezávislosti, zatímco ruské bombardéry křižovaly kolem pobřeží Kalifornie.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)