Svátek má: Alexandra

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Teroristé disponují 200 tunami chemických látek z Libye!

Rusko: Teroristé disponují 200 tunami chemických látek z Libye!

První místopředseda ruského Výboru pro obranu a bezpečnost Rada federace Franc Klincevič řekl, že teroristé v Sýrii mají 200 tun chemikálií z Libye.

Ilustrační foto
21.duben 2017 - 11:04

„Už jsme to vícekrát říkali, včetně skutečnosti, že máme informace o tom, že 200 tun chemikálií z Libye padl do rukou teroristů (v Sýrii),“  řekl Klincevič během videokonference v MIA „Rusko dnes“.

„Máme informace, že „Islámský stát“ disponuje chemickými zbraněmi. A dobře víme, že chemické zbraně, které byly na území Sýrie pod kontrolou dnešní vlády, byly zničeny a příslušná komise OSN o tom oficiálně informovala celý svět,“ poznamenal.

Militanti IS použili proti Američanům v Iráku yperit!

Uvedl rovněž, že ví „že na syrském území pod kontrolou teroristů existují dva závody na výrobu moderních bojových chemických látek“.

Západ obviňuje syrskou vládu, že jeho letectvo 4. dubna zaútočilo na obec Chan Šajchún chemickými zbraněmi obsahující „sarin nebo podobnou látku“. Řada politiků a médií tvrdí, že teroristé nemají technologie pro výrobu a sklady pro tyto otravné látky. Ovšem navzdory těmto tvrzením americká televize CBS předevčírem informovala, že v Iráku militanti IS zaútočili na Američany a irácké vojáky bojovým plynem yperit.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)