Svátek má: Leoš

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Video o pohybu „Buku" na Ukrajině je podvrh!

Rusko: Video o pohybu „Buku" na Ukrajině je podvrh!

Video o pohybu údajného ruského „Buku“, který sestřelil malajsijský Boeing letu MH17 na území Ukrajiny - je animace, učiněna na základě jediné fotografie.

Rozbor videa ruským ministerstvem obrany
19. září 2018 - 10:10

Uvedlo s odkazem na obrazové materiály ruské ministerstvo obrany.

„Snímky  tahače „Buku“ byly při vytváření videa vmontovány do obrazu odpovídající části silnice. ... V epizodě zobrazující pohyb „Buku“ na Luhansku se rovněž odhalila celá řada příznaků padělání videa. To znamená, že iluze pohybu kamery a fokální změna délky vznikla animací statického snímku, o čem, mimo jiné svědčí absence pohybu listů, stromů a keřů,“ řekl k videu zástupce ruského ministerstva obrany. Kromě toho nejsou v souladu ani perspektivy pořízených snímků


Předtím zástupci ministerstva obrany poukázali, že raketa, jejíž fragmenty předvedla mezinárodní vyšetřovací skupina v Nizozemí, byla vyrobena v roce 1986 v SSSR a ještě téhož roku převezena k dispozici ozbrojeným silám Ukrajinské SSR.

Mezinárodní vyšetřovací tým JIT před časem předložil průběžné výsledky šetření. Vyšetřování tvrdí, že Boeing byl sestřelen „Bukem“, patřící ruské 53. raketové brigádě protivzdušné obrany u  Kurska. Rusko kategoricky odmítá obvinění z účasti na sestřelení malajského letadla.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: repro mo rf)