Svátek má: Kateřina

Zprávy

Velikost textu:

Šéf ruské Dumy: Navalnyj je nestydatý darebák!

Šéf ruské Dumy: Navalnyj je nestydatý darebák!

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin reagoval prohlášení Alexeje Navalného, že za jeho otravou stojí osobně Vladimir Putin.

Alexej Navalnyj, ruský opozičník
1. října 2020 - 11:07


Blogger Alexej Navalny pracuje v zájmu západních zpravodajských služeb, uvedl Volodin, uvedl portál „riafan.ru“.

„Navalnyj je nestydatý a darebák. Putin mu zachránil život. Pokud to, co se mu stalo, řídily speciální služby západních států, pak jeho prohlášení zapadá do této logiky,“ řekl. „Všichni ho upřímně zachraňovali - od pilotů a lékařů až po prezidenta. A taková prohlášení může učinit pouze nepoctivý člověk.“

Jak dále politik řekl, německý parlament nehodlá vytvořit pracovní skupinu se Státní dumou, aby společně zjistili, co se stalo. Poznamenal, že i přes výzvy ruských orgánů nedostaly ani biomateriály, ani závěry lékařů, kteří bloggera po přijetí do nemocnice vyšetřili.


„To opět dokazuje, že vše bylo zinscenováno zahraničními zeměmi, aby se v Rusku v době shrnutí výsledků voleb v Bělorusku vytvořilo napětí, zablokovalo naši zemi a nedovolilo nám chránit suverenitu našeho spojeneckého státu. Ti, kteří se chtěli zmocnit Běloruska, neuspěli. To vše jsou články ve stejném řetězci,“ poukázal Vjačeslav Volodin.

Považuje za zjevné, že blogger pracuje v zájmu západních zpravodajských služeb a vládních orgánů.

Samotný ruský portál dříve napsal, že Alexej Navalnyj se stal rukojmím situace a může počítat pouze se dvěma scénáři vývoje událostí: vrátit se do Ruska pod záštitou CIA nebo zůstat v „penzi“ od ministerstva zahraničí ve Spojených státech nebo v Evropě.

(kou, prvnizpravy.cz, riafan.ru, foto: arch.)