Svátek má: Alexandra

Zprávy

Velikost textu:

Spolustraník Porošenka obvinil ministra vnitra z přípravy převratu!

Spolustraník Porošenka obvinil ministra vnitra z přípravy převratu!

Poslanec Nejvyšší rady a člen frakce „Blok Petro Porošenka“ Sergej Leščenko obvinil ministra vnitra Arsena Avakova z přípravy státního převratu. Uvedl to ve vysílání televizního kanálu Zik.

Arsen Avakov, ukrajinský ministr vnitra
3.červenec 2017 - 10:10

„Tým Arsena Avakova je připraven na každý scénář, včetně převzetí moci. Sám ministr vnitra se připravuje stát se novým premiérem,“ zdůraznil Leščenko.

Podle něj nyní ukrajinská vláda nerozhoduje bez souhlasu Avakova, který také řídí ministry za „Lidovou frontu“ (koaliční strana bývalého premiéra Arsena Jaceňuka - pozn. red.).

Dodal, že kolem Avakova se sformovala „polokriminální skupina“ pro přímé akce, do níž patří i odsouzení úředníci.

Welt: Avakov slíbil Rusku desítky tisíc mrtvých a EU davy uprchlíků
Poradce ministra vnitra Avakova vyzval k násilné "ukrajinizaci" Donbasu

Rating hlavu státu delší dobu klesá. Podle průzkumu by se Porošenko v prezidentských volbách mohl spolehnout pouze na 12% hlasů. Nejpopulárnějším politikem na Ukrajině dnes je Julia Tymošenková, pro níž by hlasovalo 15% populace. Navíc minulý týden vyšlo najevo, že některé frakce Nejvyšší rady plánují spustit obžalobu (impeachment) prezidenta Ukrajiny Petro Porošenko.

Ministr vnitra Avakov je jedním z vůdců strany „Lidová fronta“, která je součástí koalice vytvořené v ukrajinském parlamentu a obklopil se řadou fanatických nacionalistů coby poradců. Sám se ale projevuje jako tvrdý ultranacionalista s ostrým protiruskýmn akcentem

Řada frakcí se opakovaně snažila docílit jeho rezignace. V Parlamentu je nyní takový návrh zaregistrován, ale dosud ještě nebyl projednán.

(kou, prvnizpravy.cz, youtube.com, foto: arch.)