Svátek má: Johana

Zprávy

Velikost textu:

Trump: Tillerson ztrácí čas pokusy jednat s Kim Čong-unem!

Trump: Tillerson ztrácí čas pokusy jednat s Kim Čong-unem!

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson „ztrácí čas“ při pokusu o zahájení rozhovorů s vůdcem KLDR Kim Čong-unem o jaderné otázce, prohlásil prezident Spojených států Donald Trump.

Rex Tillerson, ministr zahraničí USA
2. října 2017 - 11:04

„Řekl jsem Rexu Tillersonovi, našemu báječnému ministru zahraničí, že ztrácí čas, když se snaží zahájit jednání s Malým Raketčíkem (prezident tak nazývá vůdce KLDR pozn. red.). Šetři svojí energií Rexi, budeme dělat to, co musíme udělat,“ napsal Trump na Twitteru.

Jedná se o zneklidńující zprávu, která naznačuje, že se Spojené státy patrně přiklánějí k vojenskému řešení "severokorejského problému".


Začátkem tohoto týdne Spojené státy uložily sankce na osm severokorejských bank a 26 osob, které je zastupují v jiných zemích. V neděli ale také vyšlo najevo, že Spojené státy posílají bojovou skupinu s letadlovými loděmi k severokorejským břehům, aby provedly společné vojenské cvičení s Jižní Koreou.

Severní Korea v odezvě vyhrožovala změnit USA na „moře plamenů". Předtím orgány KLDR oznámily svou připravenost sestřelovat americká vojenská letadla. Stalo se tak po demonstrativním letu bombardérů a stíhaček US Air Force podél pobřeží Severní Koreje.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)