Svátek má: Martina

Zprávy

Velikost textu:

USA: Rusko nemůže porazit IS! Rusko: A vy jen imitujete boj s IS!

USA: Rusko nemůže porazit IS! Rusko: A vy jen imitujete boj s IS!

Americké prohlášení o nemožnosti ze strany syrských vládních sil s podporou Ruska zcela zničit „Islámský stát“, zakrývá skutečný cíl Američanů v Sýrii, kde jen imitují boj proti radikálům.

Ilustrační foto
8. října 2017 - 07:08

Prohlásil to první zástupce vedoucího obranného výboru Rady federace Franc Klincevič.

Předtím oficiální mluvčí amerického Pentagonu Eric Pehon uvedl, že ministerstvo obrany nepovažuje za možné úplné zničení IS jako výsledek společného úsilí syrské armády a ruského letectva. Poznamenal, že „vznik ISIL byl částečně zapříčiněn represivními opatřeními, ke kterým se režim uchýlil“ ( vznik IS je ale spojen s podporou islamistů USA během afghánské války se sovětskými vojsky a zejména pak v Iráku „díky“ bezohledné agresi Spojených států proti této zemi pod lživými záminkami. Teprve později se IS rozrostl i na území Sýrie – a opět „díky“ blahosklonnosti USA, které uslilovaly především o odstranění Asada – pozn. red.).


Podle ruského senátora se Spojené státy pokoušejí zabránit ustanovení míru v Sýrii, ale to se nepodaří. „V této situaci něco změnit je nemožné. Teroristé budou odstraněni, Asad tam zavede přinese pořádek s naší podporou,“  zdůraznil Klincevič RT.

Pokud jde o tvrzení Pentagonu, tak tím prý zakrývá činnost, kterou dnes Američané uskutečňují v Sýrii a Iráku, kde „imitují boje proti ozbrojencům, a vytvářejí všechny podmínky, aby IS mohlo provádět své akce,“ řekl poslanec.

Podle Klinceviče USA opakovaně prokázaly svou politiku „dvojí tváře“ s ohledem na Sýrii.


„Když na území Sýrie v oblasti dislokace jednotek „Džebhat an-Nusra“ a IS začala aktivní fáze syrských ozbrojených sil, málem raketami odháněli Syřany od své základny, zatímco radikálové se tam toulají, jak chtějí," poznamenal zákonodárce.

Podle Klinceviče si Američané za těchto okolností dovolují tvrdit, že bojují s IG, a to efektivně. „Lidé dvou tváří," uzavřel senátor.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)