Svátek má: Alexandra

Zprávy

Velikost textu:

Vítejte v zemi, kde postavíme ghetto pro blbce, co neumí ukrajinsky!

Vítejte v zemi, kde postavíme ghetto pro blbce, co neumí ukrajinsky!

Frontman ukrajinské hudební skupiny „Nářek Vidopliassova“ Oleg Skripka navrhuje poslat do ghetta všechny ty, co nejsou schopni se naučit ukrajinskému jazyku.

Oleg Skripka
21.duben 2017 - 07:20

Oleg Skripka navrhuje vytvoření ghett pro lidi, kteří se nejsou schopni naučit ukrajinský jazyk, protože „mají nízké IQ".

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova tento výrok odsoudila a navrhuje osadit cestu z letiště v Boryspilu do centra Kyjeva pro účastníky Eurovision 2017 bannery s textem: „Vítáme účastníky soutěže Eurovision! Ať se zde cítíte jako doma! My stavíme ghetto pro blbce co neumí ukrajinsky. Welcome to Ukraine!“

Již dříve pro Ukrajinskou pravdu řekl Skripka o potřebě oddělit lidi, kteří se nemohou naučit ukrajinskému jazyku. Podle něj, je pro ně potřeba vytvořit ghetto, protože jsou společensky nebezpeční.

Vesti: Ukrajince odnaučí ruský jazyk pokutami a vězením

Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov označil nechutnými návrhy šéfa skupiny „Nářek  Vidopliassova“ Olega Skripka poslat do ghett Ukrajince, kteří nejsou schopni se naučit národní jazyk, protože jsou společensky nebezpeční.

„Dnes je to falešná zpěvácká perla, takhle obzvláštně nechutně nemluví ukrajinský lid. Je mi líto, že mluvil o ghettu na Ukrajině, v zemi, kde byla svoboda a je a určitě zůstane hlavním imperativem pro osvícené osoby,“ napsal Avakov na své stránce Facebooku.

(rp,prvnizpravy.cz,ukrainskajapravda,foto:arch.)