Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Technický stav zimního stadionu v Nymburku je neutěšený

Technický stav zimního stadionu v Nymburku je neutěšený

Nymburk: Důležitý krok k získání zimního stadionu do vlastnictví města byl schválen.

Zimního stadion
4. května 2021 - 12:30

Technický stav zimního stadionu v Nymburce je neutěšený. Majitel ani provozovatel nemají na rekonstrukci prostředky. Všichni ale chceme zimní stadion zachovat. Město proto dlouhodobě jedná o převzetí zimního stadionu do svého majetku. Vlastnictví objektu a pozemku je základní podmínkou možné rekonstrukce a přestavby v režii města. Jako jeden z nejtvrdších oříšků se ukázaly být majetkové poměry u pozemků, kde zimní stadion leží.

Zhruba 950 m2 u stadionu, které se týkají čtyř parcelních čísel, patří České unii sportu, z.s. Dokud tyto pozemky nezíská město do svého vlastnictví, nemůže realizovat převzetí stadionu a jeho následnou rekonstrukci, jejíž možné varianty prověřuje. Česká unie sportu však pozemky prodat nechce, přestože jsou pro ni nevyužitelné, a přešla k poměrně tvrdému vyjednávání, které dlouho nepřinášelo výsledky. Žádala směnu dotyčných pozemků za pozemek ve vlastnictví města, který se nachází při spojení ulic Kovanická a Sportovní. Jedná se o pozemek pod dvojicí hřišť, která Česká unie sportu vede jako fotbalová hřiště číslo 3 a 4. Nutno říci, že požadavek ČUS na směnu pozemků má logiku. Stavby obou hřišť jsou totiž prokazatelně jejím majetkem a okolní pozemky se nacházejí v jejím vlastnictví.

„Vyjednávání byla náročná,“ shoduje se starosta Tomáš Mach s místostarostou Bořkem Černým. „Českou unii sportu k prodeji pozemků u zimního stadionu nic nenutí. Jako jedinou možnost připustila směnu pozemků s městem. Její požadavek je vzhledem k lokaci požadovaného pozemku logický. Navíc nás tlačí čas, protože valná hromada ČUS se schází jen jednou za rok v červnu. Další šanci na získání pozemků do vlastnictví města bychom tedy dostali zase až za rok.“ Šlo by tak o další zbytečné zdržení. Je to poslední překážka před převzetím objektu stadionu do majetku města. V roce 2019 totiž město vykoupilo soubor pozemků pod budovou zimního stadionu od ZO OSŽ ŽOS. A nyní zbývají právě a jenom plochy patřící České unii sportu.

Město proto přistoupilo k požadavku ČUS z výše uvedených důvodů kladně. Cena pozemku města u Sportovního areálu byla stanovena na 6.007.000 Kč a pozemky v majetku ČUS u zimního stadionu byly oceněny na 629.450 Kč. Výše vzájemného vyrovnání při směně pozemků mezi Městem Nymburk a Českou unií sportu je tedy 5.377.550 Kč.  


Zastupitelstvu byl předložen návrh na směnu pozemků mezi městem a Českou unií sportu s finančním vyrovnáním ze strany ČUS, které půjde do rozpočtu města. Zastupitelé tuto směnu po diskuzi podpořili a po převodu pozemků do majetku města můžeme pokračovat v cestě za získáním a následně přestavbou zimního stadionu.

Kostel sv.Jeronýma zaujme výzdobou v beuronském stylu

Stredoceskenovinky.cz informovala Pavla Kukalová, tisková mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv.stredoceskenovinky.cz foto:měú)