Svátek má: Bořivoj

Politika

Velikost textu:

Proč Česká televize nevysílá přenos z vojenské přehlídky z Moskvy? Srabi

Proč Česká televize nevysílá přenos z vojenské přehlídky z Moskvy? Srabi

Přesně v 10 hodin moskevského času začne dnes na Rudém náměstí vojenská přehlídka k 76. výročí skončení druhé světové války. Nad Kremlem  přeletí 76 letounů a vrtulníků a po náměstí  přejedou desítky kusů armádní techniky a napochodují tisíce vojáků. Neměl by to český divák vidět?

Platí stále ... Česká tedy naše televize? Platí to, když si ji platíme
9. května 2021 - 07:20

„Rozhodně ano. Já to jako koncesionář České televize chci vidět v přímém přenosu. A ještě s komentářem nějakého opravdového znalce vojenské a letecké techniky. Vnímám to tak, že vojenská přehlídka v Moskvě se pořádá jako pocta otcům, dědům a pradědům všech národů tehdejšího Sovětského svazu, kteří padli při osvobozování východní a střední Evropy od  zrůdného působení  Němců  a jejich spojenců  z území východní a střední Evropy. Domnívám se, že  by Češi měli vidět oslavu konce války v zemi, která jejich výrazně  větší část Československa  osvobodila," prohlásil student politologie.

Už tušíte, že se jedná o studenta, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.

Proč nevnímáte vojenskou přehlídku v Moskvě jako takzvané  řinčení zbraněmi? Vždyť o to přeci při vojenských přehlídkách jde ?

„To není pravda. Vojenské přehlídky každoročně 14. července pořádá v Paříži i Francie  a to by pak tedy i Francouzi řinčeli každým rokem zbraněmi?  Sama víte, že toto tvrdit, by byla velká hloupost. Proč tedy chcete osočovat Rusko za stejnou vojenskou  přehlídku, která se koná k připomenutí konce druhé světové války? Ta připomínka se nás přeci  týká. Je škoda, že někteří čeští politici 8. května 2021 při připomínání konce války zapomněli jmenovat Rudou armádu, která Československo osvobodila. Primátor Prahy, který se v Praze nenarodil čili je náplava si dovolí plácat, že se Praha osvobodila sama a vojácí Rudé armády už přijeli do osvobozené Prahy. Už ta skutečnost, že se ku Praze v květnu 1945 blížila pomoc ze severu v podobě tanků nejenom  s ruskými, ale také s ukrajinskými, možná i s gruzínskými, s arménskými, ale patrně   i s běloruskými vojáky, vedla k tomu, že Němci přestali před 76 lety střílet Pražany a už  obyvatele pražských  činžáků nevyváděli  ze sklepů, aby staré lidi, maminky s dětmi   nehnali proti barikádám před německými tanky."

Proč tolik lpíte na televizním přenosu České televize z vojenské přehlídky z Moskvy? Nejste tak trochu  komunista?

„Nejsem. Zajímám se však o vojenskou techniku a sleduji rovněž leteckou techniku. Nu a kde je oboje k vidění? Na vojenských přehlídkách. Proč Česká televize to ani v případě přehlídek z Moskvy a z Paříže nečiní, je velká chyba. Třeba odpovědným pracovníkům  to nějací politruci z cizích ambasád nedoporučili."Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)