Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

100 milionů korun půjde ze sdílených daní na opravy silnic po zimě

100 milionů korun půjde ze sdílených daní na opravy silnic po zimě

Rada kraje schválila navýšení příjmové a výdajové části rozpočtu Středočeského kraje na rok 2021 ve výši 100 milionů korun.

Ilustrační foto
17. června 2021 - 12:30

Tyto finanční prostředky budou využity na opravy silnic II. a III. tříd po letošní zimě.

Rozhodnutí Rady okomentoval náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN): „Jsem rád, že se podařilo zapojit do rozpočtu dalších 100 milionů Kč, které budou použity na odstraňování škod po zimě, které byly v letošním roce mnohem větší než v minulých letech. Celkově je však tato částka nedostatečná. Stále více se projevuje neudržitelnost stávajícího rozpočtového určení daní pro Středočeský kraj, které nereflektuje skutečnost, že má ze všech krajů nejdelší silniční síť s největším počtem mostů a také nejvíce obyvatel."


Náměstek hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martin Kupka (ODS) k tomu dodal: „Celkový součet škod na středočeských silnicích po letošní zimě je hrozných 330 miliónů korun. Navíc samotná zimní údržba vysála z rozpočtu kraje výrazně více peněz než v předchozích letech. Dopad je tedy dvakrát těžký. Nová injekce do středočeských silnic je nanejvýš potřebná. Sto milionů korun okamžitě využijeme k potřebným souvislým opravám silnic. Řidiči tento krok kraje okamžitě uvidí.“

Hrad Buchlov byl strategickou královskou pevností

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)