Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

176 milionů korun míří do platů pracovníků sociálních služeb

176 milionů korun míří do platů pracovníků sociálních služeb

Dlouho očekávané finanční prostředky, které posílí odměňování pracovníků sociálních služeb jsou na cestě.

Ilustrační foto
15. června 2021 - 12:30

Radní pro oblast sociálních věcí Martin Hrabánek (ODS)  předložil Radě kraje ke schválení rozdělení dotace do oblasti sociálních služeb v celkové výši 176,3 milionu. „Tyto finanční prostředky půjdou do navýšení platů a mezd a na dofinancování chybějících prostředků za zvláštní příplatky za směnnost v odpovídajících druzích služeb. Jsou určené pro pracovníky v přímé péči, a to i na odměny, včetně sociálního a zdravotního pojištění, poskytovatelů sociálních služeb,“ upřesnil Martin Hrabánek. Navržené rozdělení dotace musí ještě schválit zastupitelé kraje.

Toto mimořádné dotační řízení pro dofinancování oblasti sociálních služeb vyhlásil Středočeský kraj v březnu tohoto roku. Rozděleny budou peníze, které jsou vyčleněné ze státního rozpočtu a které kraj v rámci dotačního řízení administruje. Právě jeho prostřednictvím se mohou dostat ke konečným adresátům – k poskytovatelům sociálních služeb a poté k jejich zaměstnancům a dalšímu personálu.

„Celkem došlo v řádném termínu na krajský úřad 392 žádostí. Jejich hodnocení a následné rozdělení dotace probíhalo nediskriminačním a transparentním způsobem v souladu se všemi schválenými dokumenty dotačního řízení,“ komentovala průběh vyhodnocování žádostí vedou odboru sociálních věcí Pavla Karmelitová.

Kraj řeší financování evropských projektů na další čtyři roky

S úspěšnými žadateli bude, po schválení rozdělení dotací zastupitelstvem kraje, uzavřen Dodatek k veřejné smlouvě o dotaci/příspěvku na poskytování sociální služby v roce 2021.

„Přidělené finanční prostředky budou vyplaceny jednorázově ve výši 100 % do 30 dnů po oboustranném podpisu Dodatku ke smlouvě,“ závěrem upřesnil radní Martin Hrabánek.

Nad Humpolcem se vypíná hrad Orlík

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)