Svátek má: Blažena

Regiony

Velikost textu:

Aktuální novinkou je zcela nové odpočívadlo v Kozičíně

Aktuální novinkou je zcela nové odpočívadlo v Kozičíně

Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve městě, ale také v jeho blízkém okolí. Aktuální novinkou je zcela nové odpočívadlo v Kozičíně. Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy.

Altán Kozičín
19. dubna 2021 - 12:30

Osada Kozičín je jednou ze vstupních bran do Brd. Takto důležité místo si zcela jistě zaslouží také svoji pozornost. První z několika novinek letošního roku je již dokončená výstavba turistického odpočívadla.

„Nové odpočívadlo v přírodním stylu je dokončeno, ale s prací v této lokalitě se nekončí. Každé místo si zaslouží svůj symbol. V Orlově máme sochu Fabiána a zde v Kozičíně, tak jak název osady napovídá, to bude dřevěná socha kozy, kterou vytvoří učitelé Waldorfské školy Příbram. Dalším krokem, který chceme ještě letos za podpory turistické oblasti Brdy a Podbrdsko zrealizovat je výstavba lesního hřiště, na kterém si děti rády protáhnou svaly před samotnou túrou do Brd nebo naopak vydají poslední zbytky sil před návratem domů,“ uvádí k dalším plánům starosta Příbrami Jan Konvalinka a dodává: „Altán vyrobily a postavily Technické služby Příbram, za což pracovníkům organizace velice děkuji.“

Den Země Příbram podpoří víkendovou úklidovou akcí

Posledním počinem, který nesmíme opomenout je osazení detailní mapy CHKO Brdy, kterou město připravuje ve spolupráci s Klubem českých turistů a Turistickou oblastí Brdy a Podbrdsko (brdyapodbrdsko.cz).

Kostel sv.Vavřince stojí u rodového sídla Vítkovců

Středočeskénovinky.cz inormovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv.stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)