Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Benátky nad Jizerou zmodernizovaly oblast kolem ulice U Vodojemu

Benátky nad Jizerou zmodernizovaly oblast kolem ulice U Vodojemu

Město Benátky nad Jizerou otevřelo zrekonstruovanou komunikaci U Vodojemu. Došlo zde ke kompletní výměně krytu komunikace a zpevněných ploch a tím se zlepšila i funkce odvodnění.

U Vodojemu
14. června 2021 - 12:30

Modernizace oblasti tak výrazně přispěje ke zvýšení komfortu vozidel a chodců, kteří se v lokalitě pohybují. Rekonstrukci provedla mladoboleslavská společnost H-INTES na základě projektu firmy CR PROJECT.

Šlo o rozsáhlé dílo, kdy celková délka rekonstruovaných komunikací přesáhla půl kilometru – z toho přes 350 metrů představovala samotná silnice U Vodojemu, necelých 200 metrů pak přilehlá komunikace. Rekonstrukce začala u křižovatky ulic U Vodojemu a Soukalova. Od této křižovatky pak byl modernizován celý uliční prostor mezi oplocením až na konec této ulice křižovatky s ulicí Dražickou a dále i uliční prostor vedlejší komunikace. 

„Jsme rádi, že jsme mohli občanům zpřístupnit kvalitně zrekonstruovanou ulici U Vodojemu včetně okolí," říká starosta města PhDr. Karel Bendl a doplňuje: „Věříme, že díky komplexní modernizaci bude tato komunikace občanům dobře a dlouho sloužit.“Zlepšení pohodlí obyvatel

Rekonstrukci kompletně provedla společnost H-INTES na základě projektové dokumentace od firmy CR PROJECT. Projekt šířkově vychází z původního uspořádání a respektuje i někdejší vedení komunikace a přilehlých zpevněných ploch chodníků. „Těší nás, že jsme mohli jako zhotovitel společně s městem Benátky nad Jizerou výrazně vylepšit ulici U Vodojemu,“ vysvětluje ředitelka společnosti H-INTES ing. Lucie Heřmanová a doplňuje: „Věříme, že nový kryt komunikace i zpevněných ploch a zlepšení funkce odvodnění, podstatně přispěje k vyššímu komfortu místních obyvatel i řidičů.“

Kostel sv.Klimenta stojí na starověkém hradišti

O společnosti H-INTES: jde o stavební firmu s mnohaletou tradicí. Páteří služeb společnosti jsou dopravní a inženýrské stavby, zejména komunikace, parkovací plochy, opěrné zdi, propustky a mostky, kanalizace a další. Mezi zákazníky H-INTES patří města a obce, firmy, ale i občané či společenství především z oblasti Mladé Boleslavi a okolí.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:H-INTES)