Svátek má: Blažena

Regiony

Velikost textu:

Cyklostezek není nikdy dost

Cyklostezek není nikdy dost

Sebekriticky musíme říci, že v oblasti cyklostezek má Středočeský kraj co dohánět.

Cyklostezka
3. května 2021 - 12:30

O to radostnější byla událost:  V Mratíně u Brandýsa nad Labem byl za účasti hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové, náměstka pro oblast silniční dopravy Martina Kupky, radního pro oblast silniční dopravy Petra Boreckého a také starostů obou cílových obcí slavnostně zahájen provoz 3. etapy cyklostezky Mratín-Měšice. Ten předložila obec Mratín v rámci rozpočtu SK Obnova venkova loni v květnu, Středočeský kraj přispěl částkou 1.317.000,- Kč.

Hejtmanku Petru Peckovou a oba radní přivítal starosta Mratína Jiří Falek, a po krátkém rozhovoru a slavnostním přestřižení pásky většina zúčastněných cyklostezku plnohodnotně vyzkoušela. Průvodcem byl především domácí radní, totiž náměstek Martin Kupka, starosta nedalekých Líbeznic, který také navrhl atraktivní trasu přes bažantnici. Milým osvěžením slavnostního aktu byl důsledně dodržený dress code ze strany starosty Měšic Martina Čackého, který na slavnost i z ní přijel s prvorepublikovou noblesou na kole v tmavém obleku.

Do mokřadu v Jablonné na Příbramsku se vrací „žabí zpěv“

Hejtmanka Petra Pecková konstatovala, že mratínsko-měšická komunikace je její první otevřená cyklostezka ve funkci hejtmanky, a vyjádřila naději, že jich bude valem přibývat.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)