Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Dvanáct nových autobusových linek Pražské integrované dopravy

Dvanáct nových autobusových linek Pražské integrované dopravy

Od neděle 13. června budou do systému Pražské integrované dopravy zahrnuty oblasti Dobříšska a Sedlčanska.

Ilustrační foto
11. června 2021 - 12:30

Při integraci bude zavedeno 12 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 5 linkách PID a 5 linkách SID bude upraven jejich provoz nebo číselné označení. Provoz bude  koordinován dispečinkem PID. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.

„Pokud bych měl zmínit konkrétní zlepšení, které integrace Dobříšska a Sedlčanska občanům ve veřejné dopravě přinese, tak to bude určitě zavedení páteřní linky 754 v  trase Benešov – Sedlčany – Příbram, rozšíření provozu na mezikrajské lince 454 v trase Sedlčany – Tábor a nelze opomenout ani zavedení přestupních návazností v uzlech Dobříš a Sedlčany,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

„Integrace nově zahrne 28 obcí Středočeského kraje a nejen pro jejich občany bude cestování veřejnou dopravou od neděle 13. června komfortnější a finančně výhodnější - ať už v podobě zavedení nových linek, jejich lepší návaznosti, tak například výhodnějšího jízdného. Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové tak i elektronické podobě včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo přímo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka,“ dodal ředitel IDSK Zdeněk Šponar.


„Integrace není jen o lepší provázanosti jízdních řádů nebo použití jednotných jízdenek. Se zapojením do systému PID přichází i vyšší nároky na vozový park, jako jsou bezbariérovost, čistota, více prostoru pro kočárky či informační systém včetně hlášení zastávek. Zlepšíme také dozor nad plněním povinností řidičů ze strany dispečinku PID, například dodržování jízdního řádu nebo předepsaných návazností,“ doplnil ředitel ROPID Petr Tomčík.

Klášter v Oseku založil rod Hrabišiců

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)