Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Kladenská knihovna: Knihy nově v režimu 24/7

Kladenská knihovna: Knihy nově v režimu 24/7

Pomalu se již stává standardem, že zákazník obdrží objednané zboží v jakoukoliv denní či noční hodinu.

Výdejní automat
2. července 2023 - 12:30

Je to i díky vynálezu výdejních automatů, kterých v posledních letech napříč republikou přibylo jako hub po dešti.

Kromě kýženého komfortu pro zákazníky to mělo za následek hlavně navýšení obratu internetových obchodů.

Své praktické využití však našly tyto automaty také v knihovnách. Ani Středočeská vědecká knihovna v Kladně nezůstala pozadu. V Rooseveltově ulici, při bočním vchodu do areálu knihovny, se nyní nalézá zbrusu nový automat, který knihovna pořídila i díky finanční podpoře Krajského úřadu Středočeského kraje.

Čtenáři nyní mohou u svých on-line objednávek zvolit kromě varianty osobního odběru v otevírací době také možnost umístění do výdejního automatu. Tedy nejsou nijak omezeni otevírací dobou knihovny. Knihy je možné vyzvednou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

„Objednané dokumenty budou ve výdejním automatu připraveny k vyzvednutí po dobu 3 dnů, následně budou přesunuty opět do knihovny, kde je bude možné vyzvednout následující 4 dny.“, říká PhDr. Ivana Feldmanová, vedoucí Oddělení služeb.

Na umístění v automatu budou čtenáři upozorněni e-mailem či SMS zprávou.  K vyzvednutí pak čtenáři stačí načíst jeho čtenářský průkaz pomocí skeneru pod obrazovkou na čelní straně zařízení a dále postupovat dle pokynů na monitoru. Výpůjčka se sama zaeviduje po otevření skříňky.Po určité době dojde k zpoplatnění této služby, zatím – ve zkušebním režimu – bude poskytována zdarma.

Ivana Feldmanová k tomu dodává: „Věříme, že díky této službě knihovna získá nové čtenáře. Především ty, kteří doposud nemohli z časových důvodů služeb knihovny využívat.“

Středočeskénovinky.cz informovala Jitka Hrušková, tisková mluvčí, Středočeská vědecká knihovna v Kladně.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:svk)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%