Svátek má: Nina

Regiony

Velikost textu:

Mnichovo Hradiště otevřelo moderní dopravní hřiště

Mnichovo Hradiště otevřelo moderní dopravní hřiště

Dopravní hřiště, které má velký počet inovativních prvků, slavnostně otevřelo město Mnichovo Hradiště. Na sportovišti mohou získávat vhodné dopravní návyky jak děti, tak i veřejnost, pro kterou bude hřiště rovněž otevřené.

Nové dopravní hřiště
1. října 2020 - 12:30

Areál vnikl díky podpoře města Mnichovo Hradiště a na jeho výstavbě se podílela mladoboleslavská společnost USK.

Obnovené dopravní hřiště se nachází v areálu bývalého letního kina poblíž zámku. Nyní, hned po otevření, na něm začne výuka žáků čtvrtých tříd ze škol z Mnichova Hradiště a okolí. Zároveň dojde k otevření prostranství pro veřejnost – během vymezených časů bude moci využívat hřiště každý ohleduplný návštěvník. Prvky jsou vyrobené na míru včetně mobilních dřevěných překážek. Výuku budou zajišťovat městští strážníci.

„Máme radost z toho, že po téměř třiceti letech v Mnichově Hradišti vznikla stavba, která zvláště v dnešní době, kdy je v našem kraji tak intenzivní doprava, pomůže dětem, mladým lidem i veřejnosti v tom, aby získali vhodné dopravní návyky,“ vysvětluje starosta města Mgr. Ondřej Lochman, Ph. D. a dodává: „silnice i další komunikace tak budou pro naše obyvatele – díky hřišti – zase o něco bezpečnější.“


„Těší nás, že jsme zde využili zkušenosti z dopravního stavitelství a vlastně i dopravy jako takové a mohli jsme se v Mnichově Hradišti podílet na obnově dopravního hřiště,“ říká jednatel společnosti USK Ing. Jan Horák a doplňuje: „Věřím, že dílo bude dětem i veřejnosti v Mnichově Hradiště dlouho a dobře sloužit.“Obnova dětského dopravního hřiště byla podpořena dary Nadačního fondu ŠKODA AUTO a společnosti ŠKODA AUTO a.s. Akce je dále realizována za využití finančních prostředků z programu MŮJ KRAJ – Participativní rozpočet Středočeského kraje. Náklady na obnovu hřiště dosahují 1,9 mil. Kč. Dotace a dary pokryly více než polovinu z nich.

Stredoceskenovinky.cz informoval Filip Poštulka, mediální zástupce společnosti USK.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:usk)