Svátek má: Nina

Regiony

Velikost textu:

Na dálnici D4 směrem na Prahu pokračují opravy žlabů

Na dálnici D4 směrem na Prahu pokračují opravy žlabů

Řidiči se tak při jízdě na Prahu mohou setkat se 4 úseky, kde se pracuje, je zde omezen provoz v pravém jízdním pruhu a doprava je svedena pouze do pruhu levého.

Opravy žlabů
28. září 2020 - 19:56

V rámci oprav je již odstraněn původní nevyhovují systém odvodnění a po zasypání výkopu stěrkodrtí se přistupuje k pokládce nových monolitických odvodňovacích žlabů. Pod mostem MUK EXIT 27 pak je tento typ žlabů  kombinován  s montovaným typem. V úseku č. 1 se současně opravuje i krajnice. Práce probíhají na všech místech současně a jejich ukončení je plánováno k 7.10. Díky změně organizace práce je to téměř o týden dříve, než bylo původně plánováno.Tato omezení mohou komplikovat provoz zejména v ranní dopravní špice a mohou zde vznikat nebezpečné kolizní situace.

„Omlouváme se řidičům za případné komplikace, ale tyto práce na odvodňovacím systému dálnice bylo vhodné provést ještě před zimní technologickou přestávkou a zimními údržbovými pracemi. Současně bychom rádi řidiče požádali, aby v daných úsecích dbali zvýšené opatrnosti a vzájemné ohleduplnosti," vyzývá řidiče Martin Buček, tiskový mluvčí, Ředitelství silnic a dálnic ČR.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:rsd)