Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Na pořádek v Králově Dvoře bude dohlížet městská policie

Na pořádek v Králově Dvoře bude dohlížet městská policie

V ulicích města by se mohli strážníci Městské policie Zdice začít pohybovat už od druhé poloviny letošního roku.

Ilustrační foto
5. května 2021 - 12:30

„Veřejnoprávní smlouvu, na jejímž základě k Městské policii Zdice naše město přistoupí, už schválilo zdické i králodvorské zastupitelstvo. Nyní už jen zbývá, aby ji posvětil krajský úřad a já společně se starostou Zdic Antonínem Sklenářem podepsal. Pak už nic nebrání tomu, aby městská policie u nás začala za domluvených podmínek zasahovat,“ vysvětlil místostarosta Králova Dvora Jan Šilhavý.

Městská policie by plnila úkoly, na které státní policisté nemají čas a věnovala by se také prevenci. „V našem městě chceme mít větší bezpečnost. Strážníci budou řešit nejen rušení nočního klidu, dodržování vyhlášek, špatné parkování, bezpečnost chodců a vandalství, ale i nesrovnalosti v občanských vztazích, výtržnosti i neukázněné majitele psů,“ upozornil Jan Šilhavý.

Kromě toho všeho budou také v ranních hodinách dozorovat přechody u základních a mateřských škol a pravidelně sledovat problematická místa. Hlídky městské policie budou dvoučlenné a na veřejný pořádek budou dohlížet při ranních a odpoledních službách od 6 do 23 hodin.Lidé se tak na městskou policii budou moci obracet se všemi problémy, které se týkají veřejného pořádku, bezpečnosti a porušování zákonů. V případě, že nebude řešení spadat do její pravomoci, předá věc státní policii. Problémoví občané, kteří nebudou dodržovat legislativu města, musí počítat s tím, že po neúčinných domluvách a napomenutích přijde na řadu pokuta. Město Králův Dvůr a Zdice se dohodli na společném modelu provozování městské policie hned z několika důvodů.

„Zřízení vlastní městské policie je finančně náročný a dlouhodobý proces. Námi zvolený způsob je jednodušší. Obě města spolu sousedí a potýkají se se stejnými problémy. Na financování provozní činnosti MP se budou podílet společně. Veškeré výdaje budou rozpočteny rovným dílem podle počtu obyvatel jednotlivých měst,“ nastínil místostarosta Králova Dvora.Pro městskou policii je vybudováno moderní zázemí ve Zdicích v budově, která dříve sloužila hasičům. Zde by měl být také soustředěn do režimového pracoviště celý bezpečnostní kamerový systém obou měst. Na území Králova Dvora bude mít MP detašované pracoviště v budově bývalého zdravotního střediska na náměstí Míru.

Stredoceskenovinky.cz informovala Romana Šimková, tisková mluvčí MěÚ Králův Dvůr.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)