Svátek má: Apolena

Regiony

Velikost textu:

Nymburk dokončil proměnu části Palackého třídy

Nymburk dokončil proměnu části Palackého třídy

Nymburk: Příjemnější vzhled, větší komfort a bezpečnost byly počáteční důvody pro rekonstrukci rušné ulice plné obchodů.

Palackého třída
24. listopadu 2022 - 12:30

Stavební práce v části Palackého třídy od Náměstí Přemyslovců po křižovatku s ulicí Na Příkopě trvaly od června do listopadu letošního roku. Předmětem rekonstrukce ulice bylo vydláždění chodníků, vytvoření míst pro přecházení, doplnění mobiliáře a výměna zeleně.

„Reprezentativnější vzhled Palackého třídy navazuje na Náměstí Přemyslovců a historické centrum města díky nově vydlážděným chodníkům i jednotnému mobiliáři, jako jsou kolostavy, lavičky a ochranné mříže u stromů.  Novinkou je pítko, které najdete zhruba v polovině třídy, poblíž napojení ulice Vodárenská. Přívod vody je na zimu uzavřený podobně jako u fontány v parku Dr. Brzoráda a k osvěžení bude spuštěn na jaře,“ představil změny starosta Ing. Tomáš Mach, Ph.D.

Zhotovitel, firma Rekomont, a.s. provedla rekonstrukci po etapách, což umožnilo zachovat provoz v ulici a zároveň mohla lépe reagovat na aktuální stav na trhu se stavebním materiálem. Teplé dny koncem října umožnily výsadbu stromů. Nově se tak na jaře zazelenají akáty kultivaru Bessoniana. V průběhu oprav chodníků využili někteří majitelé domů možnost výměny vodovodních přípojek. Město do letošní rekonstrukce ulice investovalo 7,65 milionu korun.

Nymburk je připraven na čtvrtou etapu revitalizace Jankovic

„Plánovaný pruh pro cyklisty a související dopravní značení budeme realizovat na jaře po konzultaci s Policií ČR,“ doplnil místostarosta Bořek Černý.

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí pro Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
80%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%