Svátek má: Miroslav

Regiony

Velikost textu:

Oslavu adventu zažijeme v Nymburce online

Oslavu adventu zažijeme v Nymburce online

S ohledem na vyhlášený nouzový stav a epidemickou situaci je komplikované plánovat jakékoliv kulturní akce. Již v říjnu město Nymburk rozhodlo, že zruší veškerý listopadový program, který pro veřejnost připravilo.

Advent v Nymburce
23. listopadu 2020 - 12:30

Přeložen byl termín oblíbené akce Radnice seniorům, hledají se náhradní termíny pro koncerty a divadelní představení. Nyní jsou před námi oslavy adventních svátků.

„Optimisticky jsme počítali s tím, že prvním větším kulturním počinem bude 1. adventní neděle spojená s rozsvícením vánočního stromu na náměstí. Již nyní je ale jasné, že se u stromečku 29. listopadu nemůžeme sejít osobně,“ přibližuje situaci místostarostka Stanislava Tichá.

„Proto jsme pro vás připravili rozsvícení první adventní svíce, stromku, otevření Ježíškovy kanceláře a nového betléma online. Prostě uděláme vše pro to, aby Vánoce v Nymburce začaly důstojně a krásně, abychom u toho byli společně, i když jen virtuálně, a zároveň, aby nikdo nebyl ohrožen. Těšit se určitě můžete na krásnou vánoční výzdobu města a pro děti a rodiče chystáme adventní putování za ztracenými anděly. Na Mikuláše projede městem na žebřiňáku čertovská jízda. Program 2. a 3. adventní neděle bude také pouze distanční. Věřím, že se společně naživo sejdeme alespoň při 4. adventní neděli. Ve spolupráci s Nymburským kulturním centrem jsme pro vás připravili zajímavý program – na náměstí si zazpíváme, uvidíte čertovskou pohádku, těšit se můžete na rockové koledy i ohňovou show a také koncert Věry Martinové,“ přiblížila program nymburského adventu místostarostka Tichá.

Nymburské projekty na webu města podrobně a srozumitelně

Z programu:
29. 11. ne, 17 hodin / 1. adventní neděle online – rozsvícení vánočního stromu na Náměstí Přemyslovců, zazáří první adventní svíce, otevře se betlém a Ježíškova kancelář – přímý přenos na webových stránkách Města Nymburka a Nymburského kulturního centra

5. 12. so, 17 hodin / Čertovská jízda Nymburkem – od Kauflandu vyráží pekelný žebřiňák, který projede celým Nymburkem přes náměstí, Drahelice, Jankovice, Kolonku, hlavní nádraží, Habeš aj.

6. 12. ne, 17 hodin / 2. adventní neděle online – v okně radnice se rozsvítí druhá svíce, zazní koledy, vánoční přání a zatroubí trubači – přímý přenos

13. 12. ne, 17 hodin / 3. adventní neděle online – v okně radnice se rozsvítí druhá svíce, zazní koledy, vánoční přání a zatroubí trubači – přímý přenos

20. 12. ne, 16.30 hodin / 4. adventní neděle ŽIVÉ SETKÁNÍ - tradiční program na Náměstí Přemyslovců. Na závěr svátečního dne zazní akustický koncert Věry Martinové. Organizace a program akce se budou řídit aktuální situací.

V případě rozvolnění vládních opatření jsme připraveni otevřít na náměstí stánek s občerstvením tak, jak je tomu každý rok zvykem. Těšíme se na setkání a pevně doufáme, že se všichni uvidíme!" inormoval Mgr. Petr Černohous

Středočeskénovinky.cz inormoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)