Svátek má: Milada

Regiony

Velikost textu:

Při Dni městské mobility bude MHD zdarma

Při Dni městské mobility bude MHD zdarma

Na pondělí 3.října je připravena akce Den městské mobility, která se uskuteční u Lesoparku Litavka. Po celé odpoledne nás čeká zajímavý program.

Den městské mobility
29. září 2022 - 12:30

Příbram se řadí k městům, která usilují o snížení automobilové dopravy a podporují dopravu hromadnými prostředky, stejně jako cyklo a pěší aktivity. Při pondělní akci budou výše zmíněné aktivity propagovány, a navíc bude zahájena říjnová výzva 10 000 kroků.

Den městské mobility má za úkol veřejnosti přiblížit přínos jak hromadné, tak individuální cyklo a pěší dopravy po městě. Z tohoto důvodu bude po celé pondělí Městská hromadná doprava zdarma.

V programu, který bude probíhat od 14 do 18 hodin u vstupu do Lesoparku Litavka jsou připraveny nejrůznější aktivity, mezi kterými nechybí například jízda historickým autobusem Škoda 706 RTO z roku 1958.

„Program Dne městské mobility nabízí aktivity pro děti i dospělé. Děti si mohou vyzkoušet jízdu zručnosti, dospělí jistě ocení možnost forenzního značení kol nebo cykloservis zdarma. Připraveno je mobilní dopravní hřiště a v tento den bude zahájena říjnová výzva 10 000 kroků,“ zve na akci 1. místostarosta Martin Buršík.

V těchto dnech byly v Příbrami instalovány nové radary

Při Dni městské mobility proběhne prezentace projektu „Ulice budoucnosti“, na kterém pracovali žáci příbramských základních škol.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
81%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%