Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Příbramská Zelená linka omezuje provoz

Příbramská Zelená linka omezuje provoz

Během posledního roku město Příbram zprovoznilo Zelenou linku pomoci, kam se lidé mohli obracet s žádostmi o radu, pomoc, psychickou podporu a v poslední době také o pomoc s registrací k očkování.  V průběhu následujících dní dojde k omezení a následně zrušení této služby.

Starosta Mgr. Jan Konvalinka
10. května 2021 - 12:30

„Zelenou linku pomoci jsme zavedli poprvé v březnu loňského roku, kdy jsme se všichni dostali do zcela neznámé situace a bylo potřeba, aby lidé měli kde najít pomocnou ruku. Postupně jsme zelenou linku rozšířili také o linku psychologické pomoci. S klesajícím zájmem občanů byly služby našich operátorů na zelené lince pozastaveny. Provoz byl obnoven v lednu letošního roku v souvislosti se zahájením očkování, kdy registraci provázely velké zmatky a nejistota. Nyní je situace stabilizována, a proto služby zelené linky omezujeme na dva dny v týdnu s tím, že od června bude toto číslo deaktivováno,“ uvedl starosta Jan Konvalinka a dodal, že v případě potřeby může být bezplatná linka pomoci města Příbram kdykoliv obnovena.

Od ledna do konce dubna využilo pomoci a rady operátorů v souvislosti s očkováním téměř 1 100 volajících. Začátkem příštího týdne, tedy od pondělí 10. května bude bezplatné číslo 800 555 600 v provozu pouze v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin a služby operátorů skončí 31. května.

Dobrovolníci v Příbrami prozatím sebrali 25 kubíků odpadu

S ohledem na to, že tentokrát byla zelená linka zřízena v souvislosti s očkováním proti onemocnění covid-19, je třeba zmínit, že město je schopno zařídit převoz na očkování příbramským vozíčkářům.


Středočeskénovinky.cz inormovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv.stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)