Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Středočeská záchranka dostane nové figuríny

Středočeská záchranka dostane nové figuríny

Středočeská záchranka dostane nové figuríny za 844.000 korun pro trénink resuscitace.

Ilustrační foto
11. ledna 2022 - 12:30

Středočeská zdravotnická záchranná služba dostane tři nové figuríny pro zajištění výcviku v oblasti urgentní medicíny. Konkrétně jde o nácvik takzvané kardiopulmonální resuscitace, která vede k zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů. Přijetí dotace na pořízení figurín dnes schválili krajští radní.

Tři celotělové figuríny přijdou na více než 844 000 korun. Záchranka je získá díky dotaci z ministerstva zdravotnictví, když využila program reprodukce majetku „Podpora rozvoje a obnovy materiálně technického vybavení pro řešení krizových situací“.

„Naši záchranáři nyní mají k dispozici celkově jedenáct figurín, k tomu každým dnem přibude 12 dětských. Nákup tří nových moderních modelů, které jsou doplněné o počítač či tablet, rozšíří možnosti proškolení a tréninku pro chvíle, kdy včasná a kvalitní přednemocniční péče dokáže zachránit lidský život. Modely poskytují rovnou zpětnou vazbu o kvalitě a efektivitě poskytnuté péče,“ vysvětlil krajský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).


Ředitel středočeské záchranky MUDr. Pavel Rusý je rád, že jeho týmy budou mít k dispozici další nové tréninkové pomůcky na špičkové úrovni. „Záchranáři si díky tomu mohou procvičovat situace, u kterých rozhoduje každá vteřina a přesnost provedení. Je to další posun v péči o naše občany, kteří se mohou ocitnout v život ohrožujících chvílích. Kardiopulmonální resuscitace je běžnou součástí naší práce, ale možnost nácviku mimo ostrý zásah s okamžitým vyhodnocením poskytnuté péče nás posouvá dál,“ řekl Pavel Rusý.  

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)