Svátek má: Blažena

Regiony

Velikost textu:

V Příbrami cestující otestují nový elekrobus

V Příbrami cestující otestují nový elekrobus

Po tři dny se mohou cestující MHD Příbram svézt v elektrickém autobuse značky Mercedes, který v našem městě do pátku 9. dubna zkouší provozovatel MHD, tedy společnost Arriva.

Elektrobus
9. dubna 2021 - 12:30

Cestující na vybraných linkách městské hromadné dopravy mohou vyzkoušet kompletně elektrický autobus Mercedes-Benz eCitaro. „Společností Arriva jsme byli osloveni, zda by bylo možné v našich podmínkách otestovat elektrické Citaro a zjistit, jaké má možnosti, dojezd kilometrů a jízdní vlastnosti. Zavedení elektrobusů by s největší pravděpodobností znamenalo markantní zvýšení nákladů na provoz MHD z důvodu nutnosti vybudování servisní a nabíjecí stanice pro celou flotilu elektrobusů,“ uvedl 1. místostarosta Martin Buršík.

S podpisem nové desetileté smlouvy se společností Arriva, která vešla v platnost v prosinci roku 2019, se obnovil také vozový park. Aktuálně MHD v Příbrami zajišťuje dvacet autobusů, z toho čtrnáct zcela nových.

„Stávající autobusový park je moderní a autobusy splňují nejpřísnější emisní normy,“ doplnil k tématu starosta Jan Konvalinka.

Příbram po zimní přestávce otevírá dětská hřiště

Elektrobus bude jezdit především v odpoledních či večerních hodinách na nejvíce frekventovaných linkách. Město Příbram na základě platné smlouvy se společností Arriva neuvažuje v nejbližších letech o změně vozového parku.

V kostele sv. Jana Křtitele najdete cyklus unikátních maleb apoštolů, ale i čerty a neřesti

Středočeskénovinky.cz inormovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv.stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)