Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Ve Stochově se otevírá nejmodernější výukové centrum klempířů

Ve Stochově se otevírá nejmodernější výukové centrum klempířů

Nejmodernější výuková hala pro přípravu budoucích klempířů bude otevřena ve čtvrtek 24. června 2021 v areálu Střední školy služeb a řemesel ve Stochově.

Klempířská hala
21. června 2021 - 12:30

Moderní vybavení výukové haly, jako je slaňovací věž, soustava modelových střech, strojní zakružovačka plechu, ohýbačka plechu o délce až 6 m, drážkovací stroj, profilovačka a dělicí linka, která sama o sobě stála více než 1 mil. Kč., zaujme nejen pedagogy ze škol, nabízejících obor klempíř, ale i širokou veřejnost.

„Od prvotní myšlenky po samotnou realizaci uběhlo 9 let, během kterých jsme museli překonat mnoho obtíží. Ovšem stálo to za to. Vybavení naší haly mnohonásobně převyšuje dosavadní výukové prostředí, a srovnatelnou výukovou halu v ČR nenajdete. Některé stroje nemají k dispozici ani klempířské dílny,“ zdůrazňuje ředitelka stochovské školy Ing. Jaroslava Pichová, a dodává: „Věřím, že díky novému centru bude naše škola ještě atraktivnější“.

Stavba včetně vybavení v hodnotě přes 23 mil. Kč byla financována z prostředků projektu IROP za spoluúčasti zřizovatele Středočeského kraje. Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN) dodává: „Klempířské řemeslo je dnes na trhu práce nedostatkové zboží. Věříme, že nové moderní centrum pomůže škole přitáhnout nové zájemce o tento obor a nedostatek klempířů bude již brzy minulostí.“


Slavnostního otevření haly se zúčastní i hosté z dolnorakouské partnerské školy v Mistelbachu, v níž žáci stochovské školy absolvují stáže, a která byla pro celý projekt inspirací. Úspěchy stochovských klempířů mají velkou tradici, žáci zdejší školy se pravidelně umísťují na medailových pozicích, a to i v mezinárodní konkurenci.

Hrad Bečov skrývá románský relikviář svatého Maura

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)