Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Za mřížemi pro majetkovou trestnou činnost skončilo osm osob

Za mřížemi pro majetkovou trestnou činnost skončilo osm osob

Osm obviněných osob bylo za leden a únor letošního roku posláno díky skvěle odvedené práci zejména policistů z obvodního oddělení Kladno ve spolupráci s místními kriminalisty z oddělení obecné kriminality za mříže.

Ilustrační foto
20. března 2020 - 12:30

V šesti případech byly podány návrhy na vzetí do vazby, které soudce akceptoval, ve dvou případech putovali obvinění přímo do výkonu trestu odnětí svobody. Jednalo se převážně o recidivisty, kteří se opakovaně dopouštěli stejné či podobné trestné činnosti, za kterou byli v minulosti potrestáni či odsouzeni.

Nejčastěji se jednalo o krádeže zboží z různých prodejen, krádeže věcí z automobilů či krádeže vloupáním. Kromě těchto uvedených protiprávních jednání s nimi policisté řešili také trestné činy poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci anebo také neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Nejvíce skutků měl na svědomí mladistvý pachatel, který se 19krát dopustil trestných činů, jako je krádež, poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Ty páchal v době od září loňského roku do února 2020 tím, že několikrát odcizil věci ze zaparkovaných vozidel, dále vícekrát odcizil zboží z několika prodejen na území Kladna, kdy se jednalo zejména o drogerie či různé prodejny v obchodním centru a v jednom případě dokonce užil neoprávněně vozidlo, které řídil pod vlivem návykové látky a způsobil dopravní nehodu. Mladík je nyní stíhán ve vazební věznici a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.


Informaci přinesly webové stránky KŘP Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)