Svátek má: Blažena

Regiony

Velikost textu:

Zásobovali drogově závislé. Hrozí jim až 10 let vězení

Zásobovali drogově závislé. Hrozí jim až 10 let vězení

Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi.

Marihuana nalezená při domovní prohlídce
23. září 2019 - 12:30

Každý z bratrů měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin.

Od začátku roku zastavili policisté na příbramských silnicích kolem 130 motoristů pod vlivem drog, dříve šlo nejčastěji o pervitin a marihuanu. V poslední době se ale začaly množit případy ovlivnění kokainem.

Příslušníkům policie se následně podařilo zjistit osobu, která byla na Příbramsku zřejmě největším dealerem této látky, a koncem minulého týdne ho zadrželi přímo při předávce drogy. Zatím mu prokázali prodej asi 200 gramů kokainu. Při prohlídkách kriminalisté nalezli přes 20 gramů bílé krystalické látky, dále finanční hotovost, digitální váhu a nepoužité sáčky tzv. gramáčky, věci měl uschované ve vozidle a v garáži. Muž je nyní stíhán vazebně.


Jeho bratr nejméně od roku 2017 pěstoval v rodinném domě cannabis. Při domovní prohlídce policisté našli 48 květináčů s touto rostlinou a další pomůcky, jako ventilaci, hnojiva, osvětlení. Dotyčný k tomu uvedl, že pěstování mu je koníčkem a rostlina se mu vzhledově velmi líbí. Kriminalisté mu navíc prokázali i distribuci pervitinu.

Nyní sourozencům hrozí za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt za mřížemi.

O celém případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm,Stredoceskenovinky.cz, foto:Policie ČR)