Svátek má: Bořivoj

Komentáře

Petr Štrompf

publicista

Rozehrává Zeman dívčí válku?

Po zpěvačce se do něj pustila herečka.


V první veřejné prezidentské volbě se některých kandidátů média dotazovala, zda ví, kdo je ten potetovaný chlápek přezdívaný Avatar. Protože taky kandiduje a na scéně veřejného zájmu nefalšovaný zájem opravdu budil. Že třeba bývalý premiér Jan Fišer krčil rameny i přes to, že mu silně dekorovaná tvář protikandidáta byla docela povědomá, profesně jej zařadit nedovedl.

Nikdo se tehdy nepohoršoval, a zda to byla jen taktika zkušeného politika svého soupeře trochu deklasovat, je jiná otázka. Navíc v případě neúspěšného politika zbytečná. Postupem času už nebylo třeba profesora umění Vladimíra Franze představovat vůbec nikomu. Když už nic jiného, prezidentská volba aspoň odhaluje lidské nitro nejen kandidátů, ale i samotných voličů. To se pak jeden nestačí divit.

Michal Horáček, textař a velevážený člověk v šoubyznysu je bezesporu intelektuál, který se možným kandidátem do druhé volby hlavy státu stal z vnuknutí jeho přátel. Teď už lhostejno, zda souboj o cestu na Hrad myslí vážně, nebo ne. Veřejná fóra už jeho figuru mydlí ze všech stran, leští jeho profesionalitu i lidský postoj. Pochopitelně, když se stále neobjevil nikdo, kdo by dosáhl aspoň  stejného věhlasu, kdy člověk lehce dokáže, že něco umí. A to je právě kámen úrazu těch, kteří si to myslí taky a teď poučují Miloše Zemana o tom, kdo vlastně Michal Horáček je. To se pak jeden nestačí divit ještě víc.

Taky se lze jen domnívat, zda svou nevědomost o Horáčkově existenci myslela současná hlava státu vážně, nebo ne. Co je jasné, že jiné hlavy teď plodí poučky, jak se známým textařem zacházet. A hned je pro jistotu posílají na Hrad, aby pan prezident viděl! Třeba herečka komických skečů o „blbé blondýně“ Iva Pazderková ve svém videu adresovaném prezidentovi předvedla, že vlastně nic nepředvádí. Jasně že se to někomu může líbit, nikdo mu to brát nemůže.

Jenomže Iva Pazderková se mohla poradit s Lenkou Dusilovou, jak to s „nakládačkou“ hlavě státu chodí. Teď si mohou notovat, že je to na nic, protože aby něco vůbec bylo, pak by obsah videa nesměl být takový, jaký je. Prostě nekoukatelný a to nevystojí ani zarytí odpůrci Miloše Zemana. Jestli měla herečka pocit, že trefu do černého udělá prostřednictvím obrazové kritiky doprovázené vlastním komentářem, pak to byl špatný tah. Umělecky hodně špatný tah. Aspoň že na pár dní se o herečce bude mluvit.

Jenomže každý výstřel má i svou ozvěnu - terčem je Pazderková sama. Díru v geometrickém tvaru kosočtverce ve videu vyplnila bez potřeby dalšího vysvětlení. Protože každý trochu soudný člověk totiž poznal, že aspoň vykreslit podobu své osobnosti se té herečce docela povedlo.

Petr Štrompf